A speciális kategóriák használatával egyszerűen megjelenítheted a vásárlóid számára az alap akciós árral rendelkező, új, raktáron lévő, mennyiségi kedvezménnyel rendelkező, illetve csomagtermékeket. Nincs szükség külön kategóriába sorolni a speciális státuszú termékeket, ezt automatikusan megteszi a rendszer helyetted.
Az egyes mezők használatáról:
Speciális kategória - Itt tudod kiválasztani, hogy melyik speciális kategóriát szeretnéd szerkeszteni.
Kategória megjelenés - Ezzel a beállítással anélkül is lehet bárhol hivatkozni egy-egy kategóriára, hogy az a főmenüben vagy a kategória oldalon megjelenne. Természetesen emellett ugyanúgy szabályozható, hogy a menüben illetve kategória oldalon megjelenjen-e.
Termék szűrő tiltása - Ezzel a kapcsolóval adott kategória esetén tilthatod a termék paraméterre épülő szűrő megjelenését.
Kategória kép - Itt tudod feltölteni az adott speciális kategóriához a képet. A kép formátuma lehet JPG, GIF vagy PNG, de webáruház csomag függvényében akár WebP formátumban is feltöltheted.
Termék lista oldal kinézete - Itt tudod beállítani, hogy adott speciális kategória milyen termék lista oldal kinézettel jelenjen meg. Ennek a lehetőségeit itt tudod megtekinteni: Beállítások / Kinézet, Arculat / Oldal kinézetek
ROBOTS META tag - Itt beállítható a Robots META tag alapértelmezett értéke.
noindex: ilyenkor az adott oldalt a robotok nem térképezhetik fel
index: indexelés, feltérképezés engedélyezett
nofollow: az adott oldalt indexeli, de onnan nem gyűjthet további linkeket
follow: linkek gyűjtése is megengedett
Kategória/Termék lista feletti tartalom - Itt tudsz megadni az adott speciális kategóriához tartalmat, ami a termék lista felett jelenik meg. Ide tipikusan az adott speciális kategóriához tartozó rövidebb leírást szokták megadni, pl. akciós termékek esetén, az akció feltételeit.
Kategória/Termék lista alatti tartalom - Itt tudsz megadni az adott speciális kategóriához tartalmat, ami a termék lista alatt jelenik meg.
Keresőbarát URL - Itt tudsz megadni keresőbarát URL-t az adott speciális kategóriához, ennek SEO szempontból van jelentősége.
OG image - Amikor egy külső oldalon, pl. Facebook csatornán keresztül szeretnéd az adott speciális kategóriát megosztani, akkor a megosztásnál szerepelni fog egy kép. Ezt lehet itt szabályozni, célszerű a képet előtte feltölteni a Tartalom / Fájlkezelő menüpontba és annak az URL-jét ide bemásolni.
TITLE tag - Ebben a mezőben adj egy pontos címet az adott speciális kategóriának. Ha a rendszerünk által automatikusan generált META adatokat szeretnéd használni, akkor ezt hagyd üresen!
DESCRIPTION META tag - Ebben a mezőben elég egy mondatban tömören összefoglalni az adott speciális kategória tartalmát. Ha a rendszerünk által automatikusan generált META adatokat szeretnéd használni, akkor ezt hagyd üresen!
KEYWORDS META tag - Ebben a mezőben maximum 8-10 kulcsszót szerepeltess vesszővel elválasztva egymástól. Ha a rendszerünk által automatikusan generált META adatokat szeretnéd használni, akkor ezt szintén hagyd üresen!
Ha több nyelvet is kezelsz az áruházadban, akkor nyelvenként megadható a szövegek nyelvi specifikus fordítása.