Az alkalmazásprogramozási felület vagy alkalmazásprogramozási interfész (röviden API) olyan eljárások halmaza, amiket más programok (pl.: számlázó program, készletnyilvántartó program) felhasználhatnak. Az API nem kötődik programozási nyelvhez: bármilyen programnyelvből lehetséges az eljárások meghívása, amennyiben a megfelelő paramétereket a hívás biztosítja és képes lekezelni az eredményt.
Az API célja, hogy lehetővé tegye az UNAS webáruházak egyszerű, akár kétirányú összekapcsolását külső (pl.: számlázó, készletkezelő, marketing stb.) rendszerekkel. Lehetőség van adatok lekérdezésére, módosítására, új adatok rögzítésére illetve adatok törlésére. Azon programban, aminek segítségével kapcsolódni szeretnél a webáruház API-hoz, fejlesztéseket kell végrehajtani.
API kulcs alapú azonosítás
Ez az azonosítási mód az ajánlott megoldás. Ebben a menüben hozhatsz létre új API kulcsot, ehhez kattints az API kulcs létrehozása gombra.
Megnevezés - Itt tudsz egy rövid tömör nevet adni a létrehozott API kulcsodnak, amivel később azonosítani tudod, pl. Külső program fejlesztés
Milyen API funkciók legyenek használhatók ezzel a kulccsal - Itt beállíthatod, hogy az adott API kulcs segítségével milyen API funkciók legyenek elérhetők.
Engedélyezett IP címek, tartományok - ENTERrel elválasztva adhatod meg az IP címeket. IP tartományokat CIDR jelölés szerint kell megadni. Ha nem adsz meg semmit, akkor minden IP cím engedélyezett.
Felhasználónév alapú azonosítás
Ezt a megoldást új API kliens fejlesztésekhez NEM javasoljuk, ilyen esetben kérünk használd az API kulcs alapú azonosítást. Ebben a menüben engedélyezheted a felhasználónév alapú azonosítást. A használt felhasználó minden API funkcióhoz korlátozás nélkül hozzáférhet.
A fejlesztéshez további részletes segítséget nyújt az API dokumentációnk, amivel kapcsolatosan IDE kattintva tájékozódhatsz.
Webhook igazolása
Webhook hívások esetén lehetséges ellenőrizni, igazolást kérni arról, hogy az adott kérés valóban az Unas forrásból érkezik, ezzel kivédhetők a MITM (Man In The Middle) típusú támadások.
Itt tudsz HMAC kulcsot generálni és törölni, az ellenőrzésről részletesebben IDE kattintva olvashatsz.