Azokból a termékekből, amelyeket általában együtt vásárolnak meg a vevők érdemes csomagot létrehozni. Csomagajánlatban történő értékesítésénél némi kedvezménnyel kiválóan ösztönözhető a vásárló, hogy az eredeti szándékával ellentétben több terméket vegyen meg és ezáltal többet költsön.
Miben más, mint a csomagtermék? Nézzünk néhány példát.
- A csomagtermékkel ellentétben nem szükséges külön cikkszámon létrehozni az ajánlatokat, elegendő csak a csomagajánlatokat létrehozni, és ez alapján a termék adatlapján megjelennek a vásárlónak a speciális ajánlatok.
- A számlán külön tételenként lehet majd látni a csomagban szereplő termékeket.
- A csomagterméktől eltérően itt nem az egész ajánlatnak lehet árat megadni, hanem a benne szereplő összetevők aktuális ára alapján dinamikusan képződhet az ajánlat ára. Erről részletesebben lejjebb az Árképzés típusa résznél olvashatsz.
Használom a csomagajánlat funkciót - Az itt található kapcsoló segítségével tudod a funkciót bekapcsolni az áruházadban.
Maximum hány csomagajánlat jelenhet meg a termék részletek oldalon - Itt tudod megadni, hogy maximum hány csomagajánlat jelenjen meg a vásárlónak a termék adatlapján. Ha üresen hagyod ezt a mezőt, a termékhez kapcsolódó összes ajánlat megjelenik.
Új csomagajánlat létrehozásához kattints a Hozzáad gombra. A létrehozás során az alábbi mezőkkel specifikálhatod az ajánlatot:
Aktív - Ezzel szabályozhatod, hogy az adott ajánlat aktív legyen vagy sem.
Érvényességi idő - Itt tudod megadni a létrehozni kívánt ajánlat érvényességi idejét. Hasznos lehet, ha csak időszakosan szeretnél élni ezzel a marketing lehetőséggel, így külön-külön ajánlatonként más időszakot is beállíthatsz.
Árképzés típusa - Az árképzésnek több típusa is lehet, nézzük ezeket most részletesen:
Normál árból összegszerű kedvezmény - Összegszerű kedvezmény esetén a megadott összeg vonódik le a termék aktuális normál árából csomagajánlat megvásárlása esetén.
Akciós árból összegszerű kedvezmény - Ennél a típusnál az akciós árból számoljuk a kedvezményt. Ha a termék nem akciós, akkor a normál árból számoljuk a kedvezményt.
Normál árból százalékos kedvezmény - Százalékos kedvezmény esetén a megadott érték vonódik le a termék aktuális árából. Pl. 15 érték esetén 15% vonódik le a termék aktuális normál árából.
Akciós árból százalékos kedvezmény - Hasonlóan mint az összegszerű kedvezmény esetén itt is az akciós árból számoljuk a kedvezményt. Ha a termék nem akciós, akkor a normál árból számoljuk a kedvezményt.
Fix ár - A fentiek mellett megadhatsz adott termékekre vonatkozóan fix árat is, így ha valaki csomagban vásárolja meg a terméket, az itt beállított áron kapja meg.
Név - Itt tudod megadni az ajánlat nevét. Ügyelj a megnevezésre, mert ez fog megjelenni a vásárló felületen is. Ha több nyelvet is kezelsz az áruházban, akkor nyelvenként megadhatod a megjelenő nevet.
Csomagajánlatban szereplő termékek - Itt tudod hozzáadni az ajánlathoz a termékeket. Dönthetsz úgy, hogy csak 1 terméket adsz hozzá, ez akkor lehet hasznos ha egy termékből akarsz többet adni olcsóbban.
Tipp!
Nincs korlát, hogy hány termék szerepelhet az ajánlatban, de azért maradj az észszerűség határain belül, 3-6 tételnél több összetevő esetén nehezen lesz átlátható a vásárló számára az ajánlat.
Ha minden adatot megfelelően kitöltöttél, akkor kattints a Ment gombra, ezzel létrejön az ajánlat.
A csomagajánlat létrehozását követően alul táblázatos formában látható az összes létrehozott ajánlat, ezeket tetszés szerint módosíthatod, vagy törölheted a megfelelő gombra kattintva.
Export
A csomagajánlatokat nem csak manuálisan egyesével, de akár tömegesen is felviheted vagy módosíthatod. Ebben a menüpontban le tudsz tölteni egy adatbázist, ami tartalmazza a már felvitt ajánlatokat. Többféle formátumban tudod kimenteni az adatokat, igény esetén tömörítheted is azt.
Tipp!
Érdemes egy vagy több csomagajánlatot az adminisztrációs felületen rögzíteni, így a letöltött adatbázisban jól látható lesz, hogy melyik oszlopba milyen értékeket kell szerepeltetni, hogy a feltöltés utána sikeres legyen.
Import
Az előző pontban taglalt export funkció segítségével ha letöltötted az adatokat és elvégezted a szükséges módosításokat vagy új csomagajánlatok létrehozását, akkor ebben a menüpontban tudod feltölteni a módosított adatbázist. Tallózd ki saját gépedről a feltölteni kívánt fájlt majd kattints a Feltölt gombra.
Adatbázis mezők
Azonosító - A csomagajánlat azonosítója. Meglévő csomagajánlat módosítása esetén ezt azt értéket ne módosítsd, új csomagajánlat felvitelekor pedig hagyd üresen.
Név - A csomagajánlat megnevezése.
Státusz - A csomagajánlat státusza. Ha a csomagajánlat nem aktív akkor 0 értéket írj a mezőbe, ha aktív akkor 1-es értéket.
Érvényesség kezdete - Amennyiben szeretnél megadni érvényességi időt a csomagajánlathoz, itt írhatod be a kezdeti dátumot pl. 2024.12.24
Érvényesség vége - Amennyiben szeretnél megadni érvényességi időt a csomagajánlathoz, itt írhatod be az érvényesség végét pl. 2024.12.31
Árképzés típusa - Az árképzésnek több típusa is lehet, ezek az értékek használhatóak:
price_amount - Normál árból összegszerű kedvezmény
sale_price_amount - Akciós árból összegszerű kedvezmény
price_percent - Normál árból százalékos kedvezmény
sale_price_percent - Akciós árból százalékos kedvezmény
fix_price - Fix ár
Csomagajánlat tétel #sorszám - Függően, hogy hány termék van a csomagajánlatban annyi csomagajánlat tétel oszlop lesz a letöltött adatbázisban.
Az érték megadásra nézzünk egy példát: teszttermek|2|1016 - Az első adattag lesz a termék cikkszáma (teszttermek), a második adattag lesz a mennyisége a csomagajánlatban (2), a harmadik adattag pedig a kedvezményes bruttó ár (1016 Ft)
Ha több nyelvet kezelsz az áruházadban, a csomagajánlatok nevét nyelvenként is feltöltheted az áruházadba. Ehhez a megfelelő nyelvet válaszd ki export során, a letöltött fájlban add meg a fordításokat, majd az import fülön a megfelelő nyelvhez visszatöltve bekerülnek a fordítások. Több nyelv esetén ez azért fontos, mert ez a név fog megjelenni a csomagajánlatnál a vásárló számára.