Ezzel a funkcióval új dimenziója nyílik meg az árak szervezésének a webáruházban, előre definiálhatók és kommunikálhatók eseményszerű árakciók. Lehet 20% kedvezménnyel árusítani pénteken az egyik termékcsoportot, felárral kínálni bizonyos napokon valamelyik vásárló csoportnak a másikat, egy egyszerű szabály beállításával.
Kezelhető így akár egy ünnepi időszak is, Black Friday, Glamour napok stb., melyeket akár több héttel előre már meg lehet tervezni, így az aktuális akciós időszakban neked ezzel már külön teendőd nem lesz. Számos előnye van az árakcióknak, többek között hűséget is teremt, hiszen aki megszokja az időszakos akciókat az később is visszatér a webáruházba.
Egy árváltozás szabályt különféle paraméterek mentén lehet specifikálni, ezek a mezők a következők:
Megnevezés - Itt add meg az adott szabály nevét, amivel később azonosítani tudod azt.
Publikus időszak - A publikus időszak határozza meg, hogy az árváltozás szabály mikor, milyen időszakban jut érvényre.
Mértéke - Százalékos módon tudod megadni, hogy mekkora legyen a kedvezmény mértéke.
Árváltozás iránya - Ez lehet pozitív vagy negatív is, attól függően hogy milyen irányba szeretnéd az árakat változtatni, pl. akció vagy időszakos áremelés.
Árszámítás alapja melyik ár legyen? - A kialakítás során ez is egy fontos tényező, hogy az árszámítás alapja a termék normál ára vagy ha van egyedi akciós, esetleg további ár rögzítve a termékhez, akkor az alapján számoljon.
Vásárló csoport - Ha kezelsz vásárló csoportokat az áruházadban, akkor itt tudod specifikálni, hogy adott árváltozás szabály csak egy bizonyos vásárló csoportra vonatkozzon. Ha a vásárló csoportok közül nem választasz egyet sem, akkor mindenki számára elérhető lesz.
Mikor jusson érvényre a szabály a nem csak alapárral rendelkező termék esetén - Itt tudod beállítani azt, hogy ha egy adott termék nem csak alapárral rendelkezik, úgy mikor jusson érvényre rá a létrehozni kívánt szabály. Beállítástól függően ez mindig érvényre juthat vagy ha a kalkulált ár az aktuális árhoz képest alacsonyabb (árcsökkentés) vagy magasabb (áremelés) vagy egyáltalán nem.
Minden termékre érvényes legyen? - Itt tudod beállítani, hogy az adott szabály minden termékre érvényes legyen-e. Ez esetben külön kategóriát és cikkszámot nem lehet hozzáadni a szabályhoz.
Válasszon kategóriát - Ha az adott árváltozás szabály nem minden termékre érvényes, akkor specifikálhatod külön kategóriára vagy termékre egyaránt. Adott szabályhoz hozzáadhatsz egy teljes kategóriát, amikre szeretnéd, hogy vonatkozzon az árváltozás.
Hozzáadás cikkszám alapján - Adott szabályhoz cikkszám alapján is hozzáadhatsz terméket, amikre szeretnéd, hogy vonatkozzon az árváltozás.
Amennyiben minden adatot kitöltöttél a szabály létrehozása során, jobb oldalt felül kattints a Ment gombra. Egy adott szabályt tetszés szerint módosíthatsz vagy törölhetsz, ehhez az adott szabály sorában kattints a megfelelő gombra.
Szabályok sorrendje
Ha több szabályt is létrehozol és egy termékre több is érvényre juthat, akkor a szabályok sorrendje számít, az jut érvényre, amelyik a sorban előrébb található.
Export
Az időszakos árváltozás szabályokat nem csak manuálisan egyesével, hanem akár tömegesen is felviheted vagy módosíthatod. Ebben a menüpontban le tudsz tölteni egy adatbázist, ami tartalmazza a már felvitt szabályokat. Többféle formátumban tudod kimenteni az adatokat, igény esetén tömörítheted is azt.
Érdemes egy szabályt az adminisztrációs felületen rögzíteni, így a letöltött adatbázisban jól látható lesz, hogy melyik oszlopba milyen értékeket kell szerepeltetni, hogy a feltöltés utána sikeres legyen.
Import
Az előző pontban taglalt export funkció segítségével letöltött adatokat módosítva vagy új szabályokat létrehozva ebben a menüpontban tudod feltölteni a módosított adatbázist. Tallózd ki saját gépedről a feltölteni kívánt fájlt, majd kattints a Feltölt gombra.
Adatbázis mezők
Azonosító - A rendszer által generált egyedi azonosító. Új szabály felvitelekor ezt a mezőt hagyd üresen!
Megnevezés - A létrehozni kívánt szabály megnevezése.
Időszak kezdete - Ha az adott árváltozást időtartamhoz szeretnéd kötni, akkor itt adható meg az időszak kezdete, pl.: 2021.05.15 vagy percre pontosan megadva 2021.05.15 11:20.
Időszak lejárta - Ha az adott árváltozást időtartamhoz szeretnéd kötni, melynek van lejárata is, akkor itt adható meg az időszak lejárta, pl.: 2021.05.23 vagy percre pontosan megadva 2021.05.23 23:59.
Vásárló csoport - Ha több vásárló csoportra szeretnél szűrni, akkor ezeket vesszővel elválasztva add meg, pl. VIP vásárlók, Törzsvásárlók, Visszatérő vásárlók. Ha nem használsz vásárló csoport szűrést, akkor ezt hagyd üresen.
Minden termékre érvényes - Ha az árváltozás szabályod minden termékre érvényes, akkor ebbe a mezőbe az alábbi értéket add meg: Igen , ha saját magad szeretnéd megadni a kategóriákat és termékeket amire érvényes lesz az árváltozás akkor az alábbi értéket szerepeltesd: Nem.
Termékek - Itt add meg a termékek cikkszámát, amikre az árváltozás szabály érvényre kell hogy jusson. Több termék esetén a cikkszámokat | jellel válaszd el egymástól, pl. cikkszam1|cikkszam2|cikkszam3.
Kategóriák - Itt add meg a kategóriák azonosítóit. Több kategória esetén a kategória azonosítókat | jellel válaszd el egymástól, pl. 567845|423456. Adott kategóriák azonosítóit a kategóriák szerkesztésénél tudod megtekinteni.
Árváltozás mértéke % - Ebben a mezőben az adott árváltozás mértékét tudod meghatározni. Csak számot adj meg ebben a mezőben, például 50% kedvezmény esetén 50.
Árváltozás iránya - Itt két értéket adhatsz meg az iránytól függően: Árcsökkenés vagy Áremelés.
Árszámítás alapja - Itt is két értéket adhatsz meg beállítási igénytől függően, erről részletesebben fentebb olvashatsz: normál vagy aktuális.
Mikor jut érvényre - Itt három érték közül választhatsz beállítási igénytől függően, erről részletesebben fentebb olvashatsz: Mindig, Soha vagy Szabály által.