A funkció segítségével könnyedén ellenőrizheted és szűrheted a vásárlók által megadott email címeket, így elkerülheted a kommunikációs problémákat, a visszapattanó üzeneteket vagy akár a meghiúsult rendeléseket is. Biztosak vagyunk benne, hogy ha megfelelően alkalmazod ezt az új funkciót, jelentős mennyiségű felesleges adminisztrációtól és kellemetlenségtől kímélheted meg magad.
Domainek
Ezen a lapfülön hozhatsz létre az email címek végződéseivel, a domain-ekkel kapcsolatos szabályokat. Alapvetően kétféle művelet hajtható végre: figyelmeztetés vagy tiltás. Ha a vásárló olyan végződésű email címet ad meg amire létrehoztál szabályt, az előbbi esetben figyelmeztetést kap, utóbbi esetben pedig nem tud vele regisztrálni és rendelést leadni.
A megjelenő figyelmeztetésre és a tiltásra hoztunk létre alapszövegeket, amit a megszokott módon központilag átírhatsz a Beállítások / Szövegek, Nyelvek / Alap szövegek menüben, de lehetőséged van domain-enként különböző figyelmeztetéseket adni a vásárlók számára.
Példa!
A leggyakoribb elírás a gmail-es email címek esetén a gamil.com. Erre érdemes tiltó szabályt felvenni egy ilyen üzenettel pl. "Biztosan elírtad az email címedet, valószínűleg nem gamil.com a végződése".
Másik gyakori probléma a freemail.hu email címek használata, mint tudjuk a megbízhatatlansága okán. Ha nem szeretnéd konkrétan tiltani és figyelmeztetést alkalmazol rá, használhatsz ilyen szöveget: "Nem javasoljuk, hogy ilyen végződésű email címet használj!", vagy pl. "Ha van lehetőséged használj más email címet, mert a freemail nem az igazi :)"
Email címek
Ezen a lapfülön van lehetőséged konkrét email címeket tiltani például abban az esetben ha valami kárt okozott neked a vevő, esetleg nem vett át korábban csomagot. Hasonlóan adhatsz hozzá szabályokat, használhatod az alapszöveget hozzájuk az üzenet mező üresen hagyásával: "A megadott email címmel nem vásárolhatsz.", de itt is megadhatsz ugyanúgy saját szöveget is akár egy-egy email címre vonatkozó szabály létrehozása során.
Fontos!
Ha egy email címmel már korábban regisztráltak, nem fog lefutni az ellenőrzés, ők belépve továbbra is tudnak vásárolni. Őket úgy tilthatod, hogy a vásárló profiljában az Engedélyezi a belépést résznél kiveszed a pipát.
Beállítások
Ezen a lapfülön 3 külön beállítás kapott helyet, ezekről részletesen lejjebb olvashatsz:
Email cím létezésének vizsgálata - A létezés ellenőrzés jó eséllyel jelzi a nem létező email címeket. Itt sok mindent vizsgálunk, létezik-e a végződés egyáltalán, van-e a domain-nek MX rekordja, illetve lehetne-e kapcsolódni a konkrét email címhez. Alkalmazhatsz itt is tiltást és figyelmeztetést - bár mivel teljes bizonyossággal nem lehet kimutatni a létezést, inkább csak a figyelmeztetést javasoljuk.
Ékezetes email címek vizsgálata - Egy másik beállítás, amelyet érdemes megvizsgálni, az ékezetes karaktereket tartalmazó email címek kezelése. A .HU domain különleges abban a tekintetben, hogy támogatja az ékezetes karaktereket a domain-ek végződésében, tehát technikailag lehetséges olyan email cím, amelynek tartománynevében ékezet szerepel. Fontos azonban megjegyezni, hogy az email címek első, felhasználónév részében az ékezetek használata nem megengedett. Ráadásul sok nemzetközi és hazai email szolgáltató még a domain szintjén sem támogatja az ékezetes karaktereket, így ha egy vásárló email címében ékezetet találunk, nagy a valószínűsége annak, hogy egyszerű elírás történt. Itt is dönthetsz úgy, hogy csak figyelmeztetést adsz, de tiltás opciót is választhatsz.
Ideiglenes email címek vizsgálata - Bizonyos vásárlók időnként különböző trükkökhöz folyamodnak és ideiglenes email címeket használnak a rendelési folyamat során. Ezek az email címek csupán rövid ideig érvényesek, kizárólag a vásárlás lebonyolítására hozzák létre őket, majd hamarosan érvényüket vesztik. Ilyen szolgáltatásokat kínál például a temp-mail.org, a tempmailo.com és számos más hasonló oldal. Mi azonban egy több mint 5000 végződést tartalmazó adatbázissal rendelkezünk, amely segít azonosítani ezeket az ideiglenes email szolgáltatókat. Ennek köszönhetően pontosan meg tudjuk állapítani, hogy egy vásárló ilyen típusú email címet adott-e meg. Te pedig a felismerés után dönthetsz arról, hogy figyelmezteted az ügyfelet vagy akár teljesen megakadályozod a vásárlási folyamat folytatását.