Termékpalettától függően, marketingfolyamatok mentén felmerülhetnek olyan információk, amelyeket érdemes a termékeknél matricaszerűen tálalni a vásárlók számára. Ilyen lehet pl. egy ingyenes szállításra felhívó akció, egy adott termék tulajdonság (100% vegán, laktózmentes termék) vagy akár egy akcióra felhívó matrica (BlackFriday).
A funkciót úgy alakítottuk ki, hogy az egyszerű felirattól, az előre választható háttérképeken megjelenő szövegeken keresztül, a teljesen egyedileg feltölthető képekig minden megvalósítható.
Új matrica létrehozásához kattints a Hozzáad gombra. Az alábbi mezők segítségével tudod testre szabni a termékeknél megjelenő információs címkéket.
Név - Itt tudod megadni a matrica nevét, ez belső használatra szolgáló név, publikus felületen nem fog sehol megjelenni A matrica nevének egyedinek kell lenni az azonosítás miatt.
Matrica felirata - Ez a felirat jelenik meg az áruházadban a matricán a terméknél. Kitöltése nem kötelező, pl. ha egyedi képet használsz matricaként, akkor nem feltétlen van szükség feliratra, ha már a képet eleve úgy szerkesztetted, de persze kombinálhatod is a kettőt.
A matricához tartozó magyarázó szöveg - Ez a szöveg jelenik meg felugró szövegbuborékban az áruház vásárló felületén.
A matrica melyik pozícióban jelenjen meg - Itt tudod az adott matricád pozícióját megadni. Elhelyezheted a termék képe alatt vagy felett, illetve a kép négy sarkában.
Publikus időszak - Szabályozhatod, hogy a matrica mindig megjelenjen-e vagy csak egy bizonyos publikus időszakban.
Példa
Ezzel megoldható, hogy pl. a Black Friday matrica csak éjféltől éjfélig azon a napon legyen látható a webshopban.
Automatikus megjelenés feltételei - Alapvetően két dolog alapján jelenhet meg egy matrica: vagy fixen hozzákapcsolod egy termékhez vagy megfelel valamilyen feltételeknek, illetve ezek kombinációja. Ha a termékhez beállítottopciót választod, akkor azoknál a termékeknél fog megjelenni a matrica, amelyek esetén a termék szerkesztésénél, az alapadatok fül felső részében bepipálod / engedélyezed az adott matricát. Ha az akciós lehetőséget választod, akkor minden akciós termék fotóján látszódni fog, stb.
A kapcsolat típusa az automatikus megjelenés feltételei között - Ha az előző beállításnál több opciót is kijelöltél, akkor azok viszonyát konfigurálhatod (ÉS/VAGY) kapcsolat.
Példa
Ha bepipálsz 3 opciót: termékeknél beállított, újdonság, értékhatár felett (50.000 Ft). Utána pedig a kapcsolatot ÉS-re teszed. Ebben az esetben a matricát azok a termékek fogják megkapni, amelyek új státuszúak és a vételáruk 50.000 Ft felett van, valamint a termék adatlapján is bepipáltad a matricát. Egyébként az értékhatáros opcióval önmagában jól megvalósítható az is, hogy azoknál a termékeknél, amelyek drágábbak, mint az ingyen szállítás határa, automatikusan ingyen szállítás feliratot kapjanak.
Vásárló csoport - Megadhatsz vásárló csoportokat is, így csak nekik fog megjelenni az adott elem. Mindenki számára elérhető, ha nem választasz egyet sem!
Ezeken a nyelveken jelenhet meg - Ha bővített nemzetközi modult használsz, azt is befolyásolhatod, hogy csak valamelyik nyelven legyen látható.
Hol jelenhet meg - Itt tudod szabályozni, hogy az adott matrica hol jelenhet meg pl. termék adatlap, termék lista nézet, ajánlók. Így akár külön matricát definiálhatsz termék adatlapra és termék lista nézetre, ajánlókra is.
Matrica típusa - Itt tudod megadni a létrehozni kívánt matrica típusát, ahol 3 opció közül választhatsz:
Szöveg: Ez a legegyszerűbb verzió, ahol nincsen semmilyen képi elem használva. Állíthatod a matrica méretét, amin egyszerű szöveges feliratot alkalmazhatsz, ahol állíthatod a betű színét és vastagságát. A felirat mögé hátteret tehetsz ki, aminek szintén állítható a színe és az átlátszósága. A háttér köré pedig egy beállítható színű, vastagságú és stílusú keret kerülhet.
Alapértelmezett képpel: A második típus annyiban különbözik az előzőtől, hogy háttérként előre definiált képekből választhatsz. Ennél a verziónál ugyanúgy színezhető a felirat és a háttér is, sőt, a háttérhez színátmenet (gradiens) és árnyék is bekapcsolható.
Tipp!
Ügyelj arra, hogy a felirat hosszának megfelelő alakzatot válassz ki. Egy szóból álló hosszabb felirat esetén érdemes hosszúkás téglalap formát választani. Ha rövid a szöveg vagy több szó miatt lehet sortörést alkalmazni, akkor lehet a háttér négyzetes befoglalójú forma.
Egyedi képpel: Ennél a típusnál dolgozhatsz a legszabadabban, hiszen saját képet tölthetsz fel (PNG, JPG, JPEG, WEBP, SVG). Ebben az esetben lehet a matrica önmagában a feltöltött kép, de feliratozhatod is azt. Külön állítható a matrica mérete és a rajta megjelenő felirat mérete és színe is.
Matrica mérete - Itt tudod állítani a megjelenő matrica méretét.
Betűvastagság - Típustól függően állathatod az adott matrica betűvastagságát, ami lehet normál vagy félkövér.
Szövegszín - Típustól függően állíthatod a szöveg színét tetszőleges színkódra.
Háttérszín - Hasonlóan a szöveg színhez, a háttérszín is teljesen szabadon változtatható.
Keret - Igény esetén a matricádnak adhatsz meg keretet is. Keret esetén a stílust is konfigurálhatod lehet pl. egyenes vonal, pontozott, szaggatott stb.
Árnyék - Ha a második típust (alapértelmezett képpel) választod, akkor a matricához beállítható árnyék.
Gradiens - Ha a második típust (alapértelmezett képpel) választod, akkor a matrica hátterére gradiens is bekapcsolható.
Egyedi kép - Ha a harmadik típust (egyedi képpel) választod, akkor itt tudod feltölteni a matricádhoz tartozó képet.
Ha mindent megfelelően beállítottál, akkor a Ment gombra kattintva létre is jön a kívánt matrica. Ha több nyelvet is kezelsz az áruházadban, akkor nyelvenként eltérő matrica megnevezést is használhatsz.
A létrehozott matricákat később tetszés szerint módosíthatod vagy igény esetén törölheted is. Ehhez az adott elem sorában kattints a megfelelő gombra. A kereső segítségével kereshetsz a matricák nevében, míg az előre létrehozott szűrési feltételek segítségével könnyebben megtalálhatod a kívánt matricát.
Beállítások
Ezen a lapfülön állíthatod be a matricák elrendezésének alapértelmezett megjelenését. Ennek akkor van jelentősége, hogy ha több matricát hozol létre és több is megjelenik az adott pozícióban, akkor ezek vízszintesen vagy függőlegesen legyenek rendezve. Mindegyik típus esetén beállíthatsz akár eltérő rendezést is.