A múlt héten szétnéztünk a csillagok között, ahhoz adtunk támpontokat, hogy mi alapján válassz kinézetet a webáruházadnak. Na de mi van akkor, ha a webáruházadhoz hasonló arculatban szeretnél egy egyszerű weboldalt létrehozni valamelyik kiegészítő szolgáltatásodnak vagy egy konkrét termék bemutatására? Megszoktad az Unas adminisztrációs felületét és hasonlón szeretnél dolgozni? Ebben a cikkben bemutatjuk az Unas tartalomkezelő szolgáltatást, amivel egyszerű weboldalakat hozhatsz létre.
Nem Wordpress és nem is WIX!
Megszokhattad, hogy a marketing érdekében nem teszünk túlzó kijelentéseket. Azt mindjárt leszögezhetjük az elején, hogy nem célunk versenyezni a nagy tartalomkezelő rendszerekkel. A CMS nem fogja hozni azt a funkcionalitást, amit ezek a rendszerek tudnak, viszont a díja jelentősen alacsonyabb, a webáruházaddal hasonló dizájnnal jelenhet meg és a megszokott felületen szerkesztheted.
A tartalomkezelő választható kinézetei
Az elmúlt időszakban átdolgoztuk a tartalomkezelő kinézetrendszerét. Korábban is elérhető volt a Callisto sablon, amit kiegészítettünk az Orion kinézetcsalád megjelenése óta készült twig alapú kinézetekkel. Immáron választható a Callisto, Orion, Castor, Polaris, Antares, Pollux és Sirius arculat a CMS-nél is. Természetesen a Beállítások / Kinézet, Arculat / Kinézet testreszabása menüben megtalálod a webáruháznál megszokott kinézetcsaládhoz tartozó színezési és beállítási lehetőségeket. Lehetőséged van saját CSS-sel tovább formázni az egyes elemeket. A kinézet fájljainak letöltésével pedig teljesen egyedi megjelenést szabhatsz a weboldaladnak.
Mintaoldalak
Mindegyik elérhető kinézet alverziói számára készítettünk bemutató oldalakat. Ezeket egy konkrét témához kötődő mintaelemekkel töltöttük fel. Az alábbi listában navigálhatsz el ezekhez a mintaoldalakhoz. Természetesen a tematika csak a kinézet bemutatását szolgálja, a módosítható elemek cseréjével bármilyen tartalmú weboldal kialakítható.
Funkcionalitás
A funkcionalitást úgy alakítottuk ki, hogy átvettünk az Unas webáruházban elérhető minden olyan funkciót, ami egy normál weboldalnál érdekes lehet. Ezeket éred el a tartalomkezelő adminisztrációs felületén. Itt webáruházhoz, termékekhez, vásárlási folyamathoz kapcsolódó funkciókat ne keress, azok egy másik szolgáltatásunk részét képezik.
Az egyes funkcióknál a piros kérdőjelre kattintva navigálhatsz el a segédlet vonatkozó részeihez, ahol részletes leírást kapsz a kezelésről. Lássuk, mik azok a funkciók, amelyek bekerültek a weboldalkészítő felületre.
Tartalom
A Tartalom főmenüben hozhatod létre az egyes aloldalakat, menüpontokat. Itt találod a tartalmi elemek szerkesztésére szolgáló menüt is. Az oldalak tartalmi elemekből épülnek fel, amelyek többfélék lehetnek. Készíthetsz az egyszerű szöveges HTML szerkesztőben tartalmi elemet, blogot, űrlapot vagy képgalériát.
Ha olyan kinézetet választasz, ahol van oldalsáv (Castor, Pollux), akkor ugyanitt tetszőleges tartalmú boxokkal töltheted fel. Itt találod még a Fájlkezelőt is, ahol különböző fájlokat tölthetsz fel a CMS-hez tartozó, alapértelmezetten 500MB-os tárhelyre. Ezeket a fájlokat hivatkozhatod a weboldalon, képeket szúrhatsz be róla a tartalmakba vagy letölthető állományokat is elhelyezhetsz.
Marketing
A Marketing főmenüben a Hírek, a Naptár, a Fórum és a Szavazás funkciók mellett megtalálod a Hírlevél menüt is. Igen, nem csalás, nem ámítás, az Unas tartalomkezelő rendszerben gyűjthetsz feliratkozókat is, akiknek hírlevelet küldhetsz ki külső rendszer igénybevétele nélkül. Itt találod még a Statisztikákat, az Admin naplót és a keresőoptimalizálási beállításokat. Az aloldalaknak természetesen egyedileg szerkesztheted a META adatait, a SEF URL-jeit és átirányításokat is létrehozhatsz.
Beállítások
A Beállítások főmenüben számos beállítási, finomhangolási lehetőség és külső integráció kapott helyet. Elsőként az alapbeállításokat találod, ezeken menj végig mindenképp és állítsd be a számodra legmegfelelőbb működést. A weboldalon korlátlan nyelvi változatot alakíthatsz ki, amelyek akár külön domainen is üzemelhetnek. Természetesen a weboldalon megjelenő alapszövegek is tetszőlegesen átírhatók és azokból fordítás is készíthető bármilyen nyelven. A Beállítások menüben választhatod ki a sablont, amit testre is szabhatsz.
Igény esetén jogi dokumentumokat is létrehozhatsz, Adatkezelési tájékoztató is szerkeszthető, melynek elfogadása pl. hírlevél feliratkozás esetén megoldott. Alkalmazható ingyenes SSL tanúsítvány, de természetesen telepítjük a pénzbeli garanciát is vállaló, megvásárolható tanúsítványt is.
Nem hiányozhatnak a Google kapcsolatok sem, egyszerűen beilleszthetsz Analytics kódot, Tag Managert és a Search Console számára szükséges hitelesítés is elérhető. Közösségi megosztó ikonokat rakhatsz ki blog tartalmakra. Számos lehetőséged van, hogy online chat-elj a weboldalon tartózkodó látogatókkal, a legnépszerűbb ilyen szolgáltatásokat integrálva megtalálod.
Támogatás
Még egy menü maradt hátra, ez pedig a Támogatás. Itt szintén megtalálod a dokumentációt a kezeléshez, eléred Blogunkat a legújabb híreinkkel, illetve hibabejelentést tehetsz, ha valami nem megfelelően működik.
Mire használhatsz egy ilyen weboldalt?
Mégis mi az a tartalom, aminek érdemes külön domainen működő oldalt létrehozni? Ha van olyan szolgáltatásod, ami nem szorosan kapcsolódik a webáruházadhoz, ott nem szeretnéd publikálni, hozz létre neki egy külön weboldalt. Ilyen lehet például szerviz tevékenység, tervezés, egyéb kivitelezési vagy tanácsadó szolgáltatás.
Ha van olyan fontos terméked, amit keresőoptimalizálási szempontból is érdemes külön, részletesebben megmutatni, ne habozz, hozz létre számára egy különálló weboldalt. Innen természetesen egy kattintással a webáruházba érkezhet a látogató, akár úgy is, hogy a kosarába kerül a termék.
Persze nem csak webáruház mellé lehet a tartalomkezelő rendszerrel weboldalt létrehozni. Gyakorlatilag bármilyen vállalkozás számára megfelelő lehet, néhány oldalas bemutatkozó weboldal kivitelezésére, akár kapcsolatfelvételi űrlapokkal és hírlevélküldés lehetőséggel.
Próbáld ki 21 napig ingyen!
Ne feledd, a látogatószerzésben a legfontosabb manapság a tartalom. Minél több formában vagy jelen a weben, annál többen találnak rád. Ha megvan az ötlet, mielőtt elkezdesz WP-t telepíteni, szánj egy pár percet az Unas tartalomkezelő kipróbálására is. 21 napig kötelezettségek nélkül tesztelheted a funkciókat. Elképzelhető, hogy egyszerűbben megvalósíthatod a célodat vele, minthogy egy idegen rendszert megtanulj vagy előfizess.
Ejtsünk néhány szót a rendszer díjáról is. Le fogsz döbbenni, a tartalomkezelő éves díja 9.990Ft+ÁFA, tehát havi 833 Ft-ból egy saját kezűleg szerkeszthető weboldalad lehet.